Yeni Mor Elbise Kombinleri

Yeni Mor Elbise Kombinleri

Mor rengi genellikle gece kıyafetlerinin vazgeçilmez renkleri arasında yer alıyor. Her mevsimde kullanılabilecek bir renk  olan mor rengi, daha çok açık renkler ile kombin edilmelidir. Mor elbise kombinleri yapılacağı zaman, elbisenin yanında kullanılacak çanta, ayakkabı, takı veya şal gibi aksesuarlar için yumuşak pastel tonlar kullanılabilir. Bu alanda mora en çok uyum sağlayacak renk bej rengi olarak karşımıza çıkıyor. Mor kıyafet kombinleri yapılırken, bluz – etek, gömlek – pantolon, bluz – pantolon gibi seçimlerde, morun bütünleyicisi olarak bejin dışında, açık sarı, siyah, beyaz gibi renkler kullanılabilir. Genelde kışın koyu ton, yazın da açık ton kıyafetler tercih ediliyor. Fakat mor rengi ile hem baharı hem yazı hem kışı hem de son baharı yaşamak mümkün oluyor.

Giysi seçimleri yapılırken seçilen renkleri genellikle kişinin günlük psikolojini yansıtan renklerden oluşuyor. Mor rengi çok sık kullanılmasa da bazen pastel tonlardaki kıyafetlere hareketlilik katması için çanta olarak tercih edilebiliyor. Bereketin yol göstericisi olan mor renginin en çok yakıştığı şeylerden bir tanesi de şüphesiz çantalardır. Bayan mor çanta kombinleri için kıyafetlerde çok canlı renklerin bulunmaması gerekiyor. Fakat hareketliliği çok seven bayanlar için vazgeçilmez olan turkuaz, saks mavisi, fuşya rengi, altın sarısı gibi renkler mor ile sıkça kullanılmaktadır. Mor çanta kombini yapmak isteyen bayanların kullanacakları kıyafetlerin pastel ton olması dışında, aksesuarlarında da bir parça mor esintisi olması şarttır.

Yeni Mor Elbise Kombinleri

Mor ayakkabı kombinleri bayan seçimlerinde genellikle yazın rahatsız etmeyecek topuklu ayakkabılar tercih ediliyor. Mor topuklu ayakkabı kombinleri, yine aynı tonlarda tercih edilmiş bir kıyafet veya siyah, bej, beyaz gibi renklerdeki kıyafetlerin altında kullanılabilir. Mor ayakkabı kombini için kullanılan ayakkabılar, şık pudra rengi bir elbise veya gri tonlardaki elbiselerin altına da tercih edilmektedir. Topuklu ayakkabılar, kot pantolon, etek, elbise ve şort gibi giyim ürünleri ile kolayca kullanılabilir. Bulun dışında yazın terlik ve sandalet tercih eden bayanlar, yine mor rengi ile bütünleşmiş ürünleri kullanıyor.

Rahat bir yaşan tarzına sahip olan bayanların tercih ettikleri kot pantolon veya taylar, üzerine mor tonlarında salaş bir bluz kullanılarak, mor ayakkabılar ile bütünlük yakalayabilir. Kıyafet ve çantanın farklı renk olması kişiyi rahatsız etmemelidir. Çünkü yazın en sevilen ve en çok kullanılan aksesuarlarından olan gözlüklerde mor çerçeve bulunuyorsa, ayakkabı için başka bir detay arayışına girmeye gerek kalmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ