Sevimli Panda TV Videoları ile Meyve Eşleştirme

Sevimli Panda TV Videoları ile Meyve Eşleştirme

Sevimli Panda TV Videoları ile Meyve Eşleştirme

Sevimli Panda TV videoları ile meyve eşleştirme işlemlerinin nasıl yapıldığı gösterilmektedir. Burada yapılan çalışmalarda çocukların öğrenme çağlarında tükettikleri meyvelerin özelliklerini basit bir oyun şeklinde öğretme çabası olmaktadır. Sevimli Panda TV videoları ile meyve eşleştirme oyunun da aynı zamanda meyvelerin renkleri ve şekilleri tekrarlanarak çocukların kolay öğrenmelerine yardımcı olunmaktadır. Oyun tarzında hazırlanan videolarımızda oyuncaklar ve maketler konuşturularak çocukların sevecen tavırlar karşısında daha çabuk algılanmaları için düzenlemeler yapılmıştır.

sevimli-panda-tv-meyveler

Özellikle çocuk sesi ile canlandırmalar yapılmasındaki amaç yaşına uygun sesleri işiterek bir arkadaşı ile oyun oynuyormuş havası vergilemesi için gayret gösterilmektedir.

Meyveleri ve Renklerini Öğreniyoruz Videosu

Sevimli Panda TV videoları ile meyve eşleştirme videosu tamamen bir bilmece ve eşleştirme bulmacası şeklinde düzenlenmiştir. Yapılan çalışmanın sonucunda ortaya çıkan videoda yapılanlar tamamen meyvelerin tanıtılması üzerine eğilim göstermektedir. Düz zemin üzerine yerleştirilmiş meyvelerin yarıları ikişerli gruplar halinde ve ayrı noktalarda bulunmaktadır.

sevimlipandam

Önce üzüm alınarak diğer yarısı ile eşleştirme yapılırken önce yanlış meyvelerin üzerine dokundurularak yanlış olduğunu işaret eden müzik verilmektedir. Daha sonra doğru parçalar buluşturulduğunda doğru ses verilerek ve aynı ses aynı olaylarda kullanılarak çocukların bu tür ikazlara alışması sağlanmaktadır.

Sevimli Panda TV videoları ile meyve eşleştirme oyununda ikinci olarak limon rengi ile belirtilerek eşleştirilmektedir. Erik te aynı şekilde rengi belirtilirken önce yanlış meyveler ile eşleştirilmekte sonra doğru parçalar buluşmaktadır. Tropikal bir meyve olan muz eşleştirilirken hayvanlardan örnek verilerek akılda kalıcı olmasına özen gösterilmektedir.

Maymunların çok sevdiği muzun çocuklarında sevdiği bir tat olduğu öğretilmektedir. Sevimli Panda TV videoları ile meyve eşleştirme oyununun devamında elma yani kırmızı elma eşleşmektedir.

Çilek, portakal, kayısı, en sonda misket limonu diğer yarısı ile buluşmaktadır. Bütün işlem bittikten sonra çocukların bu meyvelerden yeme konusunda nasıl daha teşvik edici olunur konusu işlenerek meyve salatasına yer verilmiştir. Bütün meyveler önce bol su ile yıkandıktan sonra bölünerek bir kap içinde karıştırılarak meyve salatası yapılmaktadır.

Sevimli Panda TV videoları ile meyve eşleştirme işleminde asıl maksat meyveleri öğretmektir. Bütün videoları sevimli panda TV Youtube kanalına üye olarak daha süreklilik arz edecek şekilde çocuklarınıza izletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ