Karpuz Kollar Yeniden Moda Dünyasında

Karpuz Kollar Yeniden Moda Dünyasında

Karpuz Kollar Yeniden Moda Dünyasında

Kadınlar için 19. Yüzyılda elbise denildiği zaman akla ilk gelen modeller karpuz kollu modellerdi. Özellikle o dönemi anlatan kitaplarda ve filmlerde bu tarz elbiselere sıklıkla rastlamaktayız. 1930’lu yıllarda da biraz değişerek yeniden moda dünyasına giren karpuz kollar 80’li yıllarda da oldukça revaçtaydı. Artık bu tarz günümüzde yeniden önem kazanmıştır.

İhtişam ve Güç Çağrıştırıyor

Karpuz kollar 80’li yıllarda genellikle romantizm akımının etkisiyle ortaya çıkmaktaydı. O dönemlerde zerafeti ön plana çıkaran karpuz kollarda günümüzde ihtişam çağrıştıran modeller eşlik etmektedir. Vatkalarla genişletilen omuzlar oldukça heybetli bir görüntü ortaya çıkarıyor. Bunun yanı sıra feminenliği de ön plana çıkaran karpuz kollar, günümüz modacılarının çizgileriyle yeniden anlam kazanıyor.

Karpuz kollar, 2016 Bahar döneminde bluz, gömlek ve elbiselerle son derece zarif bir görüntü ortaya çıkaracak. Dantel ayrıntılarının kullanıldığı modellerde ise, romantik hava daha belirgin bir hal almaktadır. Bunun yanı sıra, bu trend, genel anlamda vakur bir duruş sergilemeyi beraberinde getiriyor.

Vintage Görüntü Ön Planda

Karpuz kolların kullanılmaya başlanması çok eski dönemlere dayanıyor. Bu nedenle, bu tarz elbiselerde daha çok vintage tarzın ön plana çıktığını görmekteyiz. Gömlek ve bluzlar, yüksek bel pantolon ya da eteklerle kombinlendiği zaman ortaya daha maskülen bir hava çıkıyor.

Karpuz kollar sayesinde maskülen görüntü daha zarif ve kadınsı bir çağrışım uyandıracak. Bu da hem vakur duruştan ödün vermemeyi, hem de feminenliği korumayı beraberinde getirecek. Renk anlamında koyu tonların hakim olduğu modellerin yanı sıra, İlkbahar dönemine uygun pastel tonlarda ön plana çıkmaktadır.

Karpuz kol detayıyla üretilen gömleklerde dantel ya da tül ayrıntıları dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra elbiselerde de zarif görüntü öne çıkarılmıştır. Ayrıca bu tarzda üretilen ceketleri de havaların serin olduğu günlerde tercih edebilirsiniz.

Kombin Önerileri

Karpuz kol tarzına sahip olan gömlekleri genellikle yüksek bel pantolonlarla kombinlemeniz önerilmektedir. Bu kombinin alına açık bir topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Aksesuar anlamında da abartıya kaçmamanız daha olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır.

Karpuz kol elbiselerde ise, taş detaylı modeller önerilmektedir. Bunun yanı sıra tül ayrıntılarıyla dekolte eklenen modeller de tercih edilmektedir. Bu tarz kıyafetlerle birlikte büyük çantaları kombinleyebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı toplu bir model yapmanız da önerilmektedir.

Karpuz kollar yeni sezonda sıklıkla karşımıza çıkacak. Bu zarif moda akımını yakalamak ve çağdaş çizgilerle birleştirmek için renk seçiminize, tarzınıza en uygun olan modelleri tercih etmelisiniz.

Karpuz Kolda Moda Resimler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ