2016 Yılının Modası Pötikare Ve Puantiye Desenleri Hangi Giysilerde Kullanılır?

2016 Yılının Modası Pötikare Ve Puantiye Desenleri Hangi Giysilerde Kullanılır?

2016 Yılının Modası Pötikare Ve Puantiye Desenleri Hangi Giysilerde Kullanılır?

Geçtiğimiz kış aylarından beri modası devam eden pötikare ve puantiye, yaz aylarında da gündemde kalmaya devam etmektedir. Bu tür desenli kumaşlar, kadınlar tarafından biraz çekinilerek kullanılır. Oysa bu tür kumaşların kullanıldığı giysiler, gündem yaratmakta ve başka hiçbir aksesuar kullanmadan, modayı takip etme olanağı vermektedir. Bu desenler kullanılırken, desenin içinde bulunan renklerde alt veya üst parçalar ile kombinlemek, renk karmaşasını önleyecektir.

Pötikare Kumaştan Üretilen Giysiler

Pötikare kumaştan üretilen; gömlekler, mini elbiseler, kapriler kadınların severek giyindiği tarzdadır. Bu sevimli kumaşlar, giysilerde minimum kullanılmalıdır. Pötikare kumaştan dikilmiş bir kapri, tek renk kumaş bir gömlek veya penye ile kombinlenir. Böylece gündüz için şık bir görüntü yakalama olanağı olacaktır.Pötikare elbiseler ise genellikle mini elbisedir ve sevimli bir gündüz kombini olabilmektedir. Bu tür gün içinde giyilen giysiler ile genellikle beyaz düz topuk ayakkabılar uyum sağlar.

Puantiye Kumaştan Üretilen Giysiler

2015 Yaz modasında sık kullanılan puantiye, şifon elbise, etek ve gömleklerde kullanılır. Puantiye desenli elbiseler, mini modellerdedir. Şifon ince kumaş bu tür elbiseler düz renk ve genellikle beyaz stiletto ayakkabılar ile giyilir. Gömleklerde puantiye kullanıldığında ise altına giyilen pantolon veya etek düz renk ve desenin içindeki renklerden olmalıdır. Tek başına gösterişli olan bu desenler, az sayıda takı ve doğal saçlar ile kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ