2016 Yıldı Düğün Hazırlıkları

2016 Yıldı Düğün Hazırlıkları

2016 yılı düğünleri çoktan başladı!

2016 yılı düğünleri çoktan başladı, 2016 için ise hazırlık startı verildi. 2015 ve 2016 yılında gelinlik modelleri oldukça modern kesimlere sahip olmasına karşın nostaljik çağrışımları da beraberinde getiriyor. Sadelikten yana olan gelin adayları balık ve dantel modellere yönelirken biraz daha şık ve gösterişli olmak isteyen adaylar ise prenses modelleri tercih ediyor.
Bu yıl gelinlik mağazası vitrinlerinde dantel ve güpür işlemelerine sıkça rastlıyoruz.
Duvak modellerinde ise gelinliği takip eden motiflerin bezeli olduğu, uzun duvaklar revaçta.Gelin çiçeği olarak renkli kurdelelerle sarıp sarmalanmış canlı kır çiçekleri göze çarpan detaylar arasında. Özel gününüzün anısına saklamak isterseniz, gelinlikçinize formaliteden bir gelin çiçeği yaptırabilirsiniz.
Yaz düğünleri için öneriler arasında kır alanları ve otel havuz başı mekanlar başı çekiyor. Organizasyon firmalarının yardım ve önerileri ışığında çok şık ve elit davetlere ev sahipliği yapmak mümkün. Günümüzde yemekli düğünler ciddi maliyetleri de beraberinde getirdiği için, organizasyon firmalarının önerileri arasında küçük kokteyller de yer alıyor. Böyle bir organizasyonla daha fazla konuk ağırlamak ve bu özel günde daha fazla sevdiğiniz insanı yanınızda görmek mümkün. Düğünler de canlı müzik, küçük amatör grupların yanı sıra DJ seçeneği de oldukça talep gören seçeneklerden biri.
Yine düğünün olmazsa olmazları arasında gelen klasik nikah şekerlerinin yerini yaratıcı fikirler almış durumda. Doğal yaşamı koruma ve destekleme kampanyalarına davetliler adına yapılan bağışlar sonucu takdim edilen teşekkür belgeleri son dönemde sıkça rastlanan seçenekler arasında.
Kokulu taş olarak adlandırılan, belli şekiller verilmiş ve süslenmiş, çamaşır ya da mekanlarınıza güzel bir esans yayacak olan taşlar da oldukça talep gören hediyeliklerden.
Bir diğer yaratıcı fikir ise, davetlilere şeker yerine hediye edilen “tohum bombası” adı verilen, 100 atık kağıtlardan üretilen ve içlerinde 16 çeşit kır çiçeği tohumu bulunan çevre dostu geri dönüşüm mucizeleri.Misafirlerinizin hediye edilen tohum bombalarını filizlendirmek ve büyütmek için herhangi bir toprağa bırakarak her gün sulayıp sürekli nemli kalmasını sağlamaları yeterli olacak. Yaklaşık 1 hafta içinde mutlu gününüzün anısı olan tohumlar filizlenmeye başlayacak.
Düğünlerin en son ve en eğlenceli kısmı ise şüphesiz ki balayı. Balayı seçenekleri arasında, hareketi ve tempoyu sevenler için yurt içinde tatil köyleri, ultralüx otel önerileri sunulurken, büyük şehrin ve iş hayatının hareketliliğinden sıyrılmak isteyen çiftler, küçük yerlerdeki sessiz sakin butik otelleri tercih ediyorlar. Cunda adası, Bozcaada, Foça ikinci seçeneği değerlendirmek isteyen çiftler için oldukça uygun gibi gözüküyor.

2016 Gelinlik Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ