Üniversite Mezuniyet Elbiseleri 2015

Üniversite Mezuniyet Elbiseleri 2015

Yaz döneminin yaklaşması ile son sınıfta okuyan lise ve üniversite öğrencilerini mezuniyet telaşı sarmaya başladı. Bu durumda genellikle kız öğrenciler, erkek öğrencilere oranla çok daha fazla heyecan ve endişe duymaya başlıyor. Çünkü kızlar her zaman okul mezuniyet elbiseleri kusursuz ve şık görünsün isterler. Özel geceye hazırlanmak için her ne kadar ayakkabı, takı, saç yapımı ve makyaj büyük önem taşısa da, geceye en anlam kazandıran unsur, elbiseler olmaktadır. En güzel elbise seçimi yapılırken, mezuniyet gecesinin bir daha olmayacağı düşünülürse, kesinlikle hem modaya uygun hem de yaşa hitap eden kıyafetler arasından seçilmesi doğru olacaktır.

   2015 mezuniyet elbiseleri arasında, bu sezonda çok şık ve oldukça gösterişli modeller yer alıyor. Öncelikle mezuniyet için bir kıyafet seçimi yapmadan önce, boy ve kilo ölçülerine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü yüzlerce elbise çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Fakat kilo ve boy unsurlarına dikkat edilmezse, birbirinden güzel elbiseler, yanlış kullanıldıkları zaman hiç de göze hitap eden bir şekilde görünmeyecektir. Kısa mezuniyet elbiseleri, daha çok lise mezuniyet baloları için tercih edilen kıyafetler arasında yer alıyor. Çünkü on yedi ve on sekiz yaşlarındaki kızlar için uzun tasarlanmış abiye kıyafetler çok yanlış seçimler olacaktır. Bir de abartılı makyaj ile abiye kıyafet kullanılmış ise, erkenden yaşlanmış gibi görünmek çok kötü olacaktır. Oysa, uçuş uçuş tercih edilen, vücuda uygun mini elbiseler, birbirinden güzel renkler ile kullanıldığı zaman, yaşa uygun en güzel seçimlerden bir tanesi olacaktır.

Üniversite Mezuniyet Elbiseleri 2015

    2015 mezuniyet kıyafetleri, üniversite döneminde bulunan genç kızlar için, oldukça hareketli modeller ile karşımıza çıkıyor. Belde bulunan siyah veya renkli kurdeleler ile detaylandırılmış elbiseler, danteller ile hareketlendirilmiş mini etekler, kızların vazgeçilmez modelleri arasında yer alıyor. Tıpkı prenses elbiselerini andıran şifon detaylı, yani ince kumaşların kullanıldığı elbiseler, mezuniyetlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Bu sezonun en çok tercih edilen renkleri ise, baharı ve yazı yansıtan renklerden olan, mor, sarı, mavi, pembe, açık tonlu renkler olmaktadır. Tabi asaleti ve sadeliği simgeleyen siyah ve beyaz renkler de yine adından en çok söz ettiren elbiseler arasında yer alıyor. Etek modelleri için kullanılan çan etek ve A kesim etekler, kızları son derece güzel ve şık bir görünüme sokacaktır.

 

   Üniversite mezuniyet elbiseleri içerisinde sezonun en konuşulan modeli, balık etek mezuniyet elbise modeli olmaktadır. Tabi ki mezuniyet elbisesi seçerken, mezuniyet balosunun yapılacağı mekan çok büyük önem taşımaktadır. Genellikle şık bir restoran veya havuz başı yapılacak olan balolar için, balık etek kesimli elbiseler tercih edilmelidir. Bu model, vücudu saran ve uzun olan bir yapıya sahip olduğu için, ince yapıdaki bir genç kızı çok daha zarif gösterecektir.  Uzun mezuniyet elbiseleri arasında yine şık mekanlar için tercih edilebilecek elbiseler arasında straplez uzun elbiseler yer alıyor. Bedene göre seçilebilecek renkler ile, gece boyunca mezuniyet abiye modelleri de adından oldukça söz ettirebilir. Fakat hareketli ve yerinde duramayacağınız bir organizasyon yapılmışsa, gece için çok daha renkli ve rahat davranabileceğiniz, hareketli elbiseler seçebilirsiniz. Kısa kabarık etekler, straplez veya askılı tercih edilebilir. Hafif taş detayları ile süslenmiş elbiseler ile, ışıklar altında çok gösterişli gözükürken, tüllü etekler çılgınlığı dışa vuran en ince detaylar olarak sizi destekleyecektir. Kısa modeller giymeyi sevenler için tasarlanan mini, rahat elbiseler, yazın sıcağını hafifletmek adına doğru bir tercih olacaktır. Modeller arasından kendi zevkinize uygun olanları seçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ