Mavi Elbise Kombinleri

Mavi Elbise Kombinleri

Doğada bulunan her renk masumluğu ve tazeliği simgeliyor. Maviyi tutku haline getiren bayanlar için bu sezonda çok güzel kombin örnekleri bulunuyor. Bu dönemde de adını çok duyuracak mavi kıyafet ve aksesuarlar, özellikle kıyafette toz mavi olarak tercih edilmektedir. Mavi ayakkabı kombinleri bayan ağırlıklı hazırlanırken, tercih sırasında birçok alternatiften faydalanılabilir. Mavi ayakkabı kombini, kot pantolonlar ile, skinny pantolonlar ile, etekler ve elbiseler ile, tulum modelleri ile rahatça kullanılabilmektedir. Özellikle hem rahat hem de şık duran skinny pantolonlar için, topuklu ayakkabı, düz ayakkabı, babet gibi seçeneklerden bir tanesi kullanılabilir. Burada önemli olan mavi ayakkabı ile yakışan kıyafetlerin kombin içerisinde yer almasıdır.

İş görüşmelerine giderken tercih edilen renk de mavidir. Çünkü mavi, karşısındaki kişiye çok daha güvenilirlik ve doğruluk duygularını yansıtmaktadır. Bu yüzden hem normal yaşantı da hem de iş görüşmesi gibi özel görüşmelerde mavi elbise kombinleri tercih edilmelidir. Kalem eteklerde, tunik ve bluzlarda rahatça tercih edilen mavi tonları, en çok siyah, beyaz, açık sarı, pudra rengi, ten rengi, bej, somon rengi gibi renklerdir. Modayı takip eden herkes, birbirine uyumlu kıyafetler olduğu gibi birbirinden uyumsuz kıyafetlerin de kombinlerde yer aldığını bilirler. İşte mavi renginin bir kombin içerisinde birlikte kullanılmaması gereken renk de yeşil rengidir.

Mavi Elbise Kombinleri

Mavi kıyafet kombinleri yapılırken, hava kapalı olduğu dönemlerde koyu mavi renkleri, yani lacivert, petrol mavisi, saks mavisi gibi renkler tercih edilirken, güneşli günlerde, bebek mavisi ve diğer açık tondaki maviler tercih edilmelidir. Çanta seçimleri yaparken kullanılan çantalar genellikle gündüzleri büyük ve akşamları da küçük boyutlarda olmaktadır. Mavi çanta kombini yaparken de hem kıyafet hem de ayakkabı uyumu göz önünde bulundurularak seçimler yapılmalıdır. Örneğin mavi bir çanta ile en çok yakışan ayakkabı rengi, siyahtır. Kombin tamamlayan en önemli aksesuarlardan olan çantalar için, mavi çanta tercihi, uçuk bir tercih değildir. Çünkü mavi çantalar, hemen hemen her renk ile uyum sağlamaktadır. Bayan mavi çanta kombinleri, yeni sezonun trend modeli olan püsküllü çanta modeli ile birleştirilerek kullanılırsa, çok doğru bir seçim yapılmış olacaktır. Spor tarzda tercih edilen bir diğer çanta modeli ise, sırt çantası olarak hazırlanmış modellerdir. Bu modellerde de mavi çanta kullanıldığı zaman, kot pantolon veya mavi renkli skinny pantolonlarla çok büyük uyum yakalanacaktır. Mavi tutkusunu seven her bayan, mavinin tüm tonlarını uygun renkler ile kullanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ