Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Bazen dengesiz beslenme sebebiyle yada stresten dolayı saçlarımız güçsüz düşer ve dökülür. Parlaklığını kaybeden saçlarımız cansız görünmektedir. Kullandığınız şampuanın yan etkisi saçın uzamasını engellenmektedir.

Bizlerin nasıl ki varlık olarak daha iyi ve sağlıklı yaşamak için beslenmeye ve su içmeye ihtiyacımız var ise saçlarımızın da, daha parlak ve canlı görünmesi için beslenmeye ihtiyacı var.

Saçların uzamasının gerçekleşmesi için öncelikle, saç dökülmesinin durmasını sağlamak ve sonrasında saçın uzaması için beslemek daha doğru bir yöntem olmaktadır. Bu durumda bitkilerden yardım alabiliriz.

Yüz yıllardan beri zeytinyağı bir çok şeye fayda sağladığı gibi bu konuda da en büyük yardımcılarımızdan bir tanesi. Zeytin yağı saçtaki kepekleri önemli ölçüde azaltmaktadır.Kurumuş ve kepek oluşmuş saçlarda haftada 1-2 kere saç diplerine masaj yaparak 15 dakika bekletip yıkamak yeterli olmakta.

Bunun yanı sıra badem yağı da bol miktarda E vitamini içermektedir. E vitamininin saçları faydalı olduğu bilinmektedir.  Vücutta magnezyum eksikliği saç dökülmelerinde büyük etkendir. Bir avuç badem yediğimizde E vitamininin yanı sıra demir eksikliğine de katkı sağlamış oluruz. Badem tüketebiliriz veya badem yağı olarak saç diplerimize masaj ile uygulama yapabiliriz. Saçlarımıza badem yağı uyguladığımızda 15-20 dakika kadar bekletmek yeterli olacaktır.

Biberiye yağı saçların uzamasında oldukça katkı sağlamaktadır. Sadece bizim ülkemizde değil bir çok ülkede çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Biberiye yağının hücreleri uyandırarak saç köklerini canlandırması ile saçlar normalden daha kısa sürede uzar.

Ayrıca kına çok eski zamanlardan bu yana saçı renklendirmek ve nemlendirmek için kullanılmakta olan maddelerden bir tanesidir.

Papatyada saç için faydalı bitkilerin arasında yer almaktadır. Saç derisini temizleyip yumuşatarak saç köklerini güçlendirmektedir. Papatya suyu saçların rengini açmak için kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ