Doğal Dudak Nemlendiricisi Nasıl Yapılır?

Doğal Dudak Nemlendiricisi Nasıl Yapılır?
Doğal Dudak Nemlendiricisi Yapmak 
               Dudak bakımı çok önemlidir. Çünkü, dudaklar yüzde en dikkat çeken bölgedir. Dudaklardaki çatlaklara ve kanamalara ise çok dikkat edilmelidir. Çatlak ve kanamaların önlenmesi için dudak daima nemli tutulmalıdır. Dudak nemli tutulduğu takdirde çatlak ve kanamlar ile uğraşmazsanız. Dudak çatlakları ve kanamaları tamamen dudakların kuruluğundan olur, dudaklar nemli olduğu sürece bu tarz problemlerle karşılaşılmaz.
                Dudaklarınızdaki çatlakların önemli sebeplerinden biri dudak yalamak ve ısırmaktır. Sık sık dudakların yalanması dudkalardaki kuruma ve tahrişi artırcacaktır. Çatlakların oluşmasına da sebep olacaktır. Zaten dudaklardaki en mühim problem dudak çatlakları değil midir? O halde, dudak yalanmamalıdır. Dudaklarınızın kurumasını önlemek için ama doğal ama kimyasal mutlaka periyodik olarak dudak nemlendiricisi kullanın. Dudak nemlendiricisi yerine, dudak balımı veya vazelin de kullanabilirsiniz. Bayanlar dudaklarını nemlendirirken genel anlamda zeytinyağına yönelirler. Ancak hindistan cevizinin yağı da iyi bir nemlendirici görevi görecektir.
                Tüm bunlara rağmen dudak çatlaklarının oluşmasını önleyemediyseniz dudak çatlakları için mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Dudak çatlakları için herhangi bir nemlendiriciyi kullanabileceğiniz gibi, kimyasal kullanmak yerine doğal çözümler de bulabilirsiniz. Doğal dudak nemlendiricisi yapmanız mümkün.
                dudakBal ile yapılan dudak nemlendiricisi;
Hazırlayacağınız bu peeling için gerekli malzemeler sadece; bal ve şekerdir. Bal ve toz şekerden hazırlayacağınız bu karışım; dudaklarınızı nemlendirmeniz için doğal ve iyi bir çözüm olacaktır.  Ne kadar çok yapmak istiyorsanız malzemeyi o kadar artırmalısınız. Bal ve şekeri kendi fikrinizce koyabilirsiniz. Tek bir şart var o da; toz şeker baldan mutlaka az olmalıdır. Yapmanz gereken bu kadar ile sınırlı toz şeker ve balı karıştırarak doğal bir nemlendiriciye sahip olmuşsunuz demektir. İsterseniz çok yapın ve bu karışımı bir kaba koyarak uzun süreli kullanın, isterseniz de günlük olarak bu karışımı yaparak günlük hazırladığınız nemlendirici ile dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz.
                Bal ve toz şekerden oluşan dudak nemlendiricinizi dudağınıza masaj yaparak uygulayın ve ortalama 2 dakika kadar bekletin. Daha sonra yıkayarak kurulayın. Periyodik olarak bu işlemi gerçekleştirdiğinizde hem dudağınıza kimyasal sürmemiş olacaksınız, hem de dudaklarınızda oluşabilecek çatlağı önlemiş olacaksınız. Ve sağlıklı dudaklara kavuşacaksınız
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ