2016 Yaz Sezonunda 70 li Yıllardan Esintiler

2016 Yaz Sezonunda 70 li Yıllardan Esintiler

Moda dünyasında 70’li yılların büyük bir önemi vardır. Moda dünyasını derinden etkileyen yeniliklerin ve farklı tasarımların yer aldığı bu yıllar, günümüze kadar çeşitli dönemleri etkisi altına almıştır. 2016 İlkbahar-Yaz sezonunda 70’li yıllardan esintileri sıklıkla göreceğiz gibi görünüyor.

Moda dünyasında 70’li yıllar denildiğinde akla ilk gelen konulardan biri İspanyol paça pantolonlardır. Gündüz saatlerinden gece saatlerine rahat bir geçiş yapmak isteyenlerin favorisi olan bu tarz pantolonlar, önümüzdeki sezona adeta damga vuracak.

Önümüzdeki sezonun İspanyol paça pantolonları genellikle dizlerde yırtık bulunan jean’ler olacaktır. Hem sportif bir görüntü sunan bu pantolonlar hem de şıklıktan ödün vermemenizi sağlayacaktır. Rahatlığı ön plana çıkaran İspanyol paça pantolonlarda yaza uygun olan açık tonda renkler daha fazla kullanılacaktır.

1970’li yıllarda moda olan tek parça süper mini elbiseler hemen her yerde karşımıza çıkmaktaydı. Bu tarz elbiselerin önümüzdeki sezonda da sıklıkla karşımıza çıkacağını görüyoruz. Özellikle sokak modasına yön veren önemli defilelerde bu tarzı sıklıkla görüyoruz.

Mini elbiselerde olabildiğince kısalık ön planda olacak. Bunun yanı sıra yaza en uygun renkler arasında yer alan beyazın kullanıldığını görüyoruz. Tek parça elbiselerde yakası geniş modellerle çekicilik unsuru öne çıkıyor. Bu tarz elbiselerin salaş modelleri daha çok kullanılmaktadır. Sade ayakkabılarla kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Bir tarzı uygulamak için en önemli konulardan biri aksesuarların o tarza göre seçilmesidir. Günün belirli saatlerine göre farklılaşan aksesuarlar ile şıklığınızı tamamlamanız mümkündür. 70’li yıllarda son derece yaygın bir şekilde kullanılan saç aksesuarlar, önümüzdeki sezon da öne çıkacaktır.

Moda dünyasında 70’li yılları anlatan aksesuarlar arasında yer alan büyük taşlı kolyeler ya da iri küpeler de sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca disket tarzında şapka modelleri de bu dönemi son derece uygun bir şekilde yansıtmanızı sağlayacaktır. Doğru aksesuar seçimi ile birlikte adeta 70’leri yeniden yaşatacaksınız.

Bohem stili birçok dönemde olduğu gibi 1970’li yılları da etkisi altına almıştı. Son derece değişik renklerin kullanıldığı, uzun ya da kısa ekteler, salaş ve kırışık tarzda gömlekler ile yaz aylarını en rahat şekilde geçirmeniz mümkün olacaktır.

Bohem tarzında kombinler günümüz modasıyla birleşerek mükemmel sonuçlar elde ediliyor. İki pencere yer alan yani sağ ve sol kısmı açıkta bırakan elbise modelleri ile hem 70’li yıllardan esintiler sunacak hem de çağdaş modayı yakalama imkanı elde edebileceksiniz.

Moda dünyasında etkili olan 70’li yıllardan esintileri önümüzdeki yaz döneminde sıklıkla göreceğiz.

2016 Yazında 70 li Yılların Esinti Resimleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ